Akademskemu slikarju in profesorju Ludviku Pandurju iskreno čestitamo ob prejemu Glazerjeve nagrade za življenjsko delo. Umetnik je velikokrat sodeloval z Galerijo Media Nox; kot mentor letnih produkcij Oddelka za likovno umetnost, nazadnje, januarja, pa s samostojno razstavo Figura in njena razsežnost, ki jo je galerija pripravila v sodelovanju z Oddelkom za umetnostno zgodovino UM (http://www.medianox.org/razstave/#/ludvik-pandur/
Ob tej priložnosti objavljamo misli njegovih bivših študentov.
»Profesor Pandur je zmeraj znal ob pravem trenutku najti pravo besedo. Pri urah slikarstva je znal pomiriti še tako čustveno razjarjenega študenta ter spodbuditi in motivirati še tako zasanjano, izgubljeno študentko. Deloval je nadvse konstruktivno in karitativno, ob tem pa zmeraj sledil svojemu estetskemu umetniškemu credu.«
(Nina Šulin, kostumografka in ilustratorka)
"Profesor Ludvik Pandur je bil pozoren usmerjevalec naših iskanj v svetovih ustvarjanja, hkrati pa tudi zgled človeka, ki živi slikarstvo. Znal je pristopiti z vso spoštljivostjo do naših svetov, ki so se počasi oblikovali. Vedno je našel res pravi trenutek da nas je s stavkom, knjigo, usmeril naprej. Njegov stavek "malat pa znate" je izrečen s tolikšno težo, da sem ga sprejela s hvaležnostjo in vso odgovornostjo do slikarskega početja."
(Natalija R. Črnčec, prof. lik. pouka na I. in II. gimnaziji Maribor)
»Gre za mentorja, ki je radodaren pri svojem času, individualiziranih in konkretnih umetniških nasvetih. Sama sem ga dojemala kot osebo in profesorja z integriteto in srcem. Kar sem pri njem najbolj cenila, in to sem tudi omenila v nagovoru svoje diplomske naloge, je umetniška svoboda, ki jo je podaril svojim študentom. On je razumel, da: "Vse kar je veličastno in navdihujoče ustvarjajo tisti, ki lahko dejejo svobodno," tako kot pravi Einstein. Pri njem nikoli nisi dobil občutka, da si le "akademska" številka, ki jo želi ukalupiti po svoje. Svojim študentom je poskušal dati vse nabrane modrosti in ni bil užaljen, če tega nismo znali uporabiti. Vedno je poudarjal, da se kot umetniki moramo učiti iz svojih napak, kljub temu, da nas je s svojimi nasveti za njih ravno skušal prikrajšati. Vsakemu študentu posebej je poskušal pomagati, da bi odkril svojo lastno umetniško pot (ne pa tisto, kar od njega pričakujejo drugi umetniki, sošolci, profesorji ... svet).«
(Art Ilich, ilustratorka)
»Profesor Pandur je bil odličen mentor, ki mi je širil intelektualna in kulturna obzorja ter me inspiriral pri lastni umetniški poti. Zelo ga cenim, ne samo kot umetnika, ampak tudi kot osebo, pedagoga in intelektualca.«
(Matija Bobičić, prof. lik. umetnosti)
»K slikarskim vajam profesorja Pandurja smo, vsaj kolikor je meni znano, vsi študentje zahajali z največjim veseljem, saj smo tam lahko široko razmahnili krila svoje ustvarjalnosti in naših potencialov. Profesor nas je zmerom pričakal odprtega srca ter vedoželjnega uma, in tako smo se vedno sinhronizirali. Najlepše je, ko ti profesor, mentor, življenjski sopotnik, učitelj ali starš pusti popolno svobodo do izražanja, hkrati pa te bogati s svojim znanjem in pretanjenim občutkom do določenih stvari ... Eden takih dragocenih je naš večni profesor g. Ludvik Pandur.«
(Aleksandra Farazin, prof. lik. umetnosti)
"Ure slikarstva pri profesorju Pandurju so bile polne anegdot is sveta slikarstva, kiparstva in glasbe. Njegovi komentarji na naše izdelke pa lucidni in pronicljivi. Žal mi je, da v tistih letih (svojih zgodnjih dvajsetih) nisem bil toliko moder, da bi lahko polno izkoristil prisotnost takega kalibra umetnika kot je Ludvik Pandur."
(Dejan Bulut, prof. lik. umetnosti in fotograf)
"Ludvik Pandur je tisti profesor, ki pozna vsakega študenta, pozna njegove sposobnosti in slikarske usmeritve. Iz njega zna na akademski nacin izvabiti njegov najboljsi izraz ter nesebicno med studente deli vso znanje, ki bi koristilo k umetniskemu razvoju. Kot moj mentor, je name naredil velik vtis. Ne samo s svojo zlato naravo in stvaritvami ki jim ni para, temvec s srcnostjo do svojega pedagoskega dela, spostovanjem do studentov in predvsem z vero v naso zmoznost. Sama sem ob njegovem mentorstvu iz moje diplomske naloge naredila zivljenjsko studijo, podlago na kateri delujem danes."
(Kaja Lukač, prof. lik. umetnosti, vodja šole risanja in slikanja Art of my own)