V galeriji Media Nox je na ogled zanimiva razstava, ki jo je ustvarila Nina Bric na umetniški rezidenci v galeriji.
Razstava bo na ogled do 25. 8. 2018. Galerija pa je na široko odprta ob delovnikih med 10. in 14. uro ter med 15. in 18. uro, v soboto pa med 10. in 13. uro. Veseli bomo vašega obiska! Na Židovskem trgu pa vas čaka tudi selfie point, kjer se lahko "pofotkate".
Vabljeni!
Osnovno vodilo pri razstavi:
// "Je selfi manj vreden od avtoportreta, samo zato ker je množično produciran?« //
Nina Bric je razstavo Sebek na rezidenci ustvarjala na desetdnevni rezidenci v Galeriji Media Nox. Ustvariti razstavo v zgolj nekaj dnevih seveda predstavlja izziv. Avtorica si je že vnaprej zastavila koncept, po katerem naj bi pripravljala svojo samostojno razstavo, hkrati pa je izziv toliko večji, saj se je na področje sebkov podala prvič. Pri tem je izhajala tudi iz sebe, saj so njeni projekti in njena umetniška dela znani po tem, da je v njih vedno pridih avtobiografskosti:
»Tudi sama pogosto delam selfije in v vsako svojo sliko dam nekaj avtoportretnega. Na pamet mi je prišlo vprašanje, ali ni selfi enak avtoportretu? Kot upodobitev ustvarjalca samega, ki nastane z risanjem, slikanjem, fotografijo, kiparjenjem ali drugo likovno tehniko?«
Pri svojem ustvarjanju s tehnikami in materiali umetnica ni obremenjena, med drugim zelo rada uporablja pridih poparta, kar s stripovskimi potezami, kolažem ter močnimi barvami, katerih nianse segajo do neonsko kričečih, gledalec hitro opazi. Njena dela so izrazita, vpadljiva, celo vehementna, tako po likovni kot po vsebinski plati. Ne le izrazita, tudi izzivalna so dela Nine Bric za gledalčeve oči, saj ponujajo eksplicitno in neposredno vizualno komunikacijo, ne prikrivajo ničesar, so močno emotivno naravnana in hudomušna, če ne že parodična.
Avtorica pravi, da ne gre toliko za družbeno kritiko, saj tudi sama dela selfije:
»Ne gre toliko za neko kritiko kot za spraševanje, kdaj avtoportret neha imeti umetniško vrednost in postane selfi? Ko je objavljen na socialnem omrežju, v želji po všečkih? Je selfi manj vreden od avtoportreta, samo zato ker je množično produciran?« Tokrat se je Nina Bric posvetila izključno ustvarjanju avtoportretov, katerih predloga je bil s kamero narejen selfie. Ta dela bo prepustila (ne)všečkanju publike, s čimer želi ugotoviti, kaj imajo obiskovalci raje ...
// O avtorici: //
Nina Bric je bila rojena leta 1984 v Šempetru pri Gorici. Ukvarja se s slikanjem, kiparjenjem, ilustracijo, risanjem stripov in izdelovanjem lutk. Leta 2012 je diplomirala na Pedagoški fakulteti, iz smeri likovna pedagogika, pred tem se je izobraževala na Šoli uporabnih umetnosti Famul Stuart ter obiskovala Srednjo šolo za oblikovanje in fotografijo v Ljubljani. Od julija 2014 je samozaposlena v kulturi kot slikarka. Njena dela so bila objavljena v Mladini, Primorskih novicah, Elle, Cosmopolitan, Primorskem dnevniku, Kliku in v oddaji Kultura na RTV SLO1. Živi in dela v Ljubljani.
http://ninabric.si
ENG -->
"It all starts with plastified wall and floor, then comes the canvas, some brushes and paint, a mirror and a few photos. What we see next is Art being made.
In this exbition, the artist paints her own portraits, but she does it in a different way:
She mixes the portrait itself with Pop Art and Cartoon vibes, uses bright and attractive colors (like neon pink, yellow, green and salmon) and she doesn’t only paint … she also do collages with pieces of journal and uses spray paint to make different effects.
Sometimes literal, sometimes made-up, this artist is capable of paint and draw the reality with exact features and the imaginary with figurative ideas.
When she paints, she likes to be inspired and to do that, she listens to music.
Since a Instagram live to taking photos with the props she uses in her paintings, this artist is truly a new age artist, so social media is with her.
I belive her paintings reflex her personality and her personality is reflected by her looks: super happy, confident and inspiring person, who wears pink in her clothes and in her hair…. A true artist is an artist inside and outside."
Marta Duarte,
In Maribor through Erasmus+